Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Szkolenie RT – część teoretyczna.

OSP Kęty
środa, 15 marzec 2017 15:53
Szkolenie RT – część teoretyczna.

Przed nami kolejne duże przedsięwzięcie szkoleniowe. Tym razem na warsztat kładziemy założenia z zakresu ratownictwa technicznego. Z uwagi na dużą ilość materiału dydaktycznego część teoretyczna odbyła się 14 marca (wtorek), natomiast część praktyczna będzie miała miejsce 18 marca (sobota).

Omówiliśmy teoretyczne kwestie związane m.in. z BHP akcji i ćwiczeń, taktyką działań ratowniczych, rozpoznaniem, zagrożeniami oraz  technikami ratowniczymi. Poruszyliśmy również tematy związane z zagrożeniami podczas zdarzeń z udziałem pojazdów wyposażonych w technologię hybrydową.

W sobotę 18 marca będziemy mogli wykorzystać wiedzę w założeniach praktycznych. Naszym poligonem stanie się skład złomu w Porębie Wielkiej. Tam właściciel firmy recyklingowej udostępni dla nas wraki samochodów, które posłużą nam do wykonywania założeń ratowniczych. Ponadto na warsztat weźmiemy pożary z udziałem samochodów osobowych, z którymi mamy często do czynienia.

W założeniach praktycznych będziemy mieli okazję wykorzystać i porównać narzędzia trzech wiodących producentów: Lukas, Holmatro i Weber.

Tym razem w cyklu szkoleniowym towarzyszą nam druhowie z OSP Malec.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski