Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2021.04.06 – Szkolenie z pomocy przed weterynaryjnej z ZU-VET.

OSP Kęty
czwartek, 08 kwiecień 2021 20:03
2021.04.06 – Szkolenie z pomocy przed weterynaryjnej z ZU-VET.

Pies w rękach przewodnika jest specjalistycznym narzędziem ratowniczym, razem tworzą zespół ratowniczy. Jako ratownicy wiemy, że dobry ratownik to zdrowy i żywy ratownik.

Dotyczy to także naszych czworonogów. Jednak to my – przewodnicy – jesteśmy odpowiedzialni za nasze czworonogi i to my, oprócz wiedzy w zakresie KPP powinniśmy znać podstawy związane z pomocą przed weterynaryjną. Taką wiedzę warto co jakiś czas odświeżać i najlepiej zdobywać od fachowców. W związku z tym na wtorkowe ćwiczenia zaprosiliśmy lekarza weterynarii Panią Aleksandrę Machander, właścicielkę Gabinetu Weterynarynego ZU-VET. Pani Ola w swoim wykładzie skupiła się przede wszystkim na tym, co może przydać się nam w codziennym życiu z psem aktywnym, jak doposażyć apteczkę pod kątem czworonożnych ratowników i jak doraźnie poradzić sobie w sytuacji wypadku, zanim dotrzemy do weterynarza.
Był czas na pytania i rozmowę na najbardziej nurtujące nas tematy.

Dziękujemy za poświęcony czas, rzetelnie przekazaną wiedzą i mamy nadzieję, że nie było to ostatnie nasze spotkanie na wspólnym szkoleniu.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski