Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Szkolenie z technik i taktyki poszukiwań z wykorzystaniem psów ratowniczych w WSSGR SA w Nowym Sączu

OSP Kęty
niedziela, 28 sierpień 2022 8:05
Szkolenie z technik i taktyki poszukiwań z wykorzystaniem psów ratowniczych w WSSGR SA w Nowym Sączu

W dniach 22-25 sierpnia trzy zespoły z naszej jednostki brały udział w szkoleniu z technik i taktyki poszukiwań z wykorzystaniem psów ratowniczych organizowanym w WSSGR SA w Nowym Sączu.

Tematyka szkolenia obejmowała aspekt prawny wykorzystania zespołów ratowniczych, podstawy teorii zapachu, pracę na gruzowisku i w terenie otwartym. 4 dni upłynęły szybko. Każdy zespół z pewnością zweryfikował choć częściowo swoją wiedzę i umiejętności oraz wyniósł coś dla siebie. Dziękujemy instruktorom za czas, zwłaszcza ten „po godzinach”, rozmowy i rady. Dobra atmosfera i współpraca na wysokim poziomie to również zasługa pozostałych uczestników szkolenia, z którymi nasze zespoły spędziły 4 owocne dni. Nie zapomnijmy tez o pozorantach, którzy dzielnie i „twórczo” podęli się swojej roli. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach, szkoleniach i warsztatach.

 

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski