Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Teleszka – ćwiczenia.

OSP Kęty
środa, 16 maj 2018 18:49
Teleszka – ćwiczenia.

15 maja 2018 r. (wtorek) to kolejny dzień pod znakiem cyklicznych szkoleń wewnętrznych. Tym razem skupiliśmy się na obsłudze quadów, a w szczególności zabezpieczeniu poszkodowanego transportowanego na przyczepie za quadem (popularne określenie przyczepki do transportu: makumba (od producenta) lub teleszka).Najlepszym sposobem szkolenia w tym przypadku jest poznanie empiryczne. Doświadczenie transportu w przyczepce za quadem ma znaczący wpływ na prędkość poruszania się, wybór trasy i sposoby pokonywania trudnego terenu przez kierowcę.

W realnych działaniach nie ma czasu na eksperymentowanie, działania ratowników mają – powinny być zautomatyzowane, dlatego wypracowanie bezpiecznego i skutecznego sposobu zabezpieczenia i transportu poszkodowanego było kluczowym elementem szkolenia.

Przypominamy, że zakup quadów został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego gminy Kęty na rok 2016 r.
Projekt Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej działającej w OSP Kęty:
“Wzmocnienie możliwości działań poszukiwawczo-ratowniczych oraz przeciwpowodziowych, poprzez doposażenie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty w sprzęt przystosowany do poruszania się i transportu w trudnym terenie”.

Dziękujemy za zaufanie i realizację tej inwestycji. Ze swojej strony gwarantujemy wykonanie projektu, utrzymanie ciągłej gotowości bojowej zakupionego sprzętu oraz stosowne wyszkolenie i  przygotowania strażaków do działań z tym sprzętem.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski