Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Tlenek węgla – profilaktyka mieszkańców gminy Kęty

OSP Kęty
sobota, 13 listopad 2021 21:01
Tlenek węgla – profilaktyka mieszkańców gminy Kęty

To już kolejny rok, kiedy przeprowadzamy profilaktykę u naszych mieszkańców gminy Kęty. Uświadamiamy czym jest tlenek węgla, tzw. czad i jak zapobiegać przypadkom zatrucia.

W tym roku dzięki wielu sponsorom udało się pozyskać 20 czujników tlenku węgla, które przekazaliśmy dla mieszkańców naszej gminy. Pouczyliśmy mieszkańców co robić i jakie czynności wykonywać w przypadku wzbudzenia czujnika. W celu zmniejszenia ryzyka zatrucia tlenkiem węgla należy pamiętać o odpowiedniej wentylacji pomieszczeń, niezasłanianiu kratek wentylacyjnych oraz zamontowania czujnika tlenku węgla.

W okresie grzewczym w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. Nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów zatrucia tlenkiem węgla należy natychmiast przewietrzyć wszystkie pomieszczenia, opuścić mieszkanie oraz zaalarmować służby ratunkowe (nr tel. 112).

Pamiętaj, że zdrowie, a nawet życie Twoje i Twoich bliskich może w dużej mierze zależeć od tego, jak zadbasz o swoje bezpieczeństwo!

 

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski