Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Tobie Ojczyzno oddajemy…

OSP Kęty
poniedziałek, 11 Listopad 2019 16:59
Tobie Ojczyzno oddajemy…

11 listopada 2019 r. w 101. rocznicę odzyskania niepodległości świętowaliśmy na wielu “frontach”.

W  godzinach porannych uczestniczyliśmy w składaniu wiązanek przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pod tablicą upamiętniającą pobyt Józefa Piłsudskiego wraz z Legionami w Kętach. Następnie udaliśmy się na mszę św. w intencji Ojczyzny.

O godzinie 11.00 na placu przed remizą odbył się uroczysty apel, podczas którego odbyło się symboliczne przejście naszych druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w szeregi “seniorów”. Gratulujemy: dh Katarzynie Bieniek, dh Marcie Rusek, dh Renacie Bielewicz, dh Natalii Malinowskiej, dh Arturowi Dudkowi, dh Filipowi Rusinkowi. Życzymy wytrwałości na drodze do “ratownictwa  z pasją…”

Jak powiedział dh Prezes Jan Wołoszyn:

Dziś niepodległość musimy pielęgnować, pamiętać o naszej historii, wychowywać młodych w duchu patriotyzmu. Dziś Ojczyzna nie oczekuje od nas przelewu krwi. Dziś oczekuje od nas pamięci o tych, którzy w imię naszej wolności i niepodległości walczyli. Cieszymy się, że w naszych szeregach mamy druhów, którzy świadczą o tej historii. Naszym obowiązkiem i świadectwem jest pamięć o nich i obecność na dzisiejszej uroczystości.

Podczas uroczystości wyróżniono dh Julię Michałowską za udział w konkursie zorganizowanym dla MDP pt.: “Moje ratownictwo z pasją…”

O 12.00 na kęckim Rynku na zaproszenie harcerzy wraz z mieszkańcami wzięliśmy udział w akcji “Niepodległa do Hymnu 2019”.

Święto Niepodległości jest radosnym świętem, które powinniśmy spędzać razem. Cieszymy się, że dh harcerze przyjęli zaproszenie na strażacką grochówkę i świętowanie przy wspólnym stole, przy którym gościliśmy również włodarzy naszego miasta. Nie obyło się bez śpiewu i długich rozmów.

Tobie Ojczyzno oddajemy…

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski