Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Tragedia była blisko

OSP Kęty
piątek, 19 grudzień 2014 9:17
Tragedia była blisko

18 grudnia 2014 roku w jednym ze sklepów przy ulicy Wszystkich Świętych w Kętach doszło do zapłonu… lampek choinkowych.

Do zdarzenia doszło około godziny 17.00, tuż po zamknięciu sklepu. Rozniecający się ogień zauważył przechodzień, o czym poinformował właścicielkę lokalu. Niezwłocznie zaalarmowano Straż Pożarną i przystąpiono do, jak się okazało, skutecznego gaszenia.

Przybyłym na miejsce zastępom pozostało upewnić się czy zagrożenie zostało usunięte, oddymić pomieszczenia i udzielić pouczenia właścicielce.

W działaniach udział brały po jednym zastępie z OSP Kęty i PSP Oświęcim.

Apelujemy by wyłączać światełka choinkowe, kiedy nikogo niema w mieszkaniu. Kiedy wychodzimy z domu powinniśmy bezwzględnie wyłączać wszelkiego rodzaju iluminacje na choince, na balkonach czy w innych miejscach, gdyż tego typu urządzenia powinny być dozorowane.

Niżej przedstawione materiały prezentują jak szybko rozprzestrzenia się pożar mający początek na choince (materiał amerykańskiego Narodowego Instytutu Standaryzacji i Technologii) oraz zależność szybkości spalania drzewka od jego nawodnienia.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski