Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Szkolenie Trained2Search 8-10.12.2016

OSP Kęty
wtorek, 13 grudzień 2016 22:09
Szkolenie Trained2Search 8-10.12.2016

W dniach 8–10 grudnia 2016 r. na zaproszenie GPR OSP Siechnice uczestniczyliśmy w szkoleniu „Trained2Search” – na rzecz doskonalenia działań poszukiwawczo-ratowniczych, jako procesu, poprzez rozwój specjalistycznych umiejętności ratowników.

Głównym ekspertem na warsztatach był brytyjski ratownik z The Centre for Search Research Carl Hamilton. Poruszone zostały tematy dotyczące technik i taktyk wykorzystywanych przez ratowników brytyjskich oraz temat związany z zarządzaniem pierwszą fazą /wstepną/ poszukiwań. W tej drugiej części szczegółowo została omówiona “procedura 6 kroków”, która już od kilku lat jest wykorzystywana w naszej grupie podczas działań poszukiwawczych. Zaszczytem było poznanie Carla Hamiltona współtwórcy terminu “dystans krytyczny”. Termin ten jest niezbędny do obliczenia pokrycia terenu, czyli obszaru, który został skutecznie przeszukany przez zespół w terenie.

Mamy nadzieję, że pogłębiona wiedza zaowocuje “doganianiem świata poszukiwawczego”, co realnie przełoży się na skuteczność działań i co najważniejsze pozwoli szybciej dotrzeć do poszukiwanego. Jednocześnie mamy nadzieję, że przedstawione techniki i taktyki działań poszukiwawczych szybko zostaną zaadoptowane przez polskich ratowników SAR.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej Siechnice.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski