Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2022.03.11-13 Szkolenie z GP GOPR na Turbaczu

OSP Kęty
niedziela, 13 marzec 2022 17:38
2022.03.11-13 Szkolenie z GP GOPR na Turbaczu

Psy, góry, piękna pogoda i doborowe szkoleniowo towarzystwo – tak można podsumować ostatni weekend. Tym razem, na zaproszenie przewodników Grupy Podhalańskiej GOPR, nasze zespoły miały możliwość spróbować swoich sił na przygotowanym i wykorzystywanym przez nich „lawinisku” pod Turbaczem.

Weekend zaczęliśmy wieczornym wyjściem na Turbacz – szybki marsz i niesamowite widoki były świetną rozgrzewką przed następnymi punktami szkolenia. Po kolacji przyszedł czas na wstęp w postaci wykładu nt. teorii zapachu i środowiska, które przez następne dwa dni miało być miejscem szkolenia. Teren przygotowany bardzo profesjonalnie, z jamami śnieżnymi i rurami ukrytymi pod grubą warstwą śniegu, był wyzwaniem dla naszych zespołów. Każde ćwiczenie było zaplanowane i dopasowane do poziomu zaawansowania zespołu.

Cenne uwagi, rozmowy, dyskusje, wspólnie spędzony czas, zarówno ten na „lawinisku”, jak i ten podczas przerw, z pewnością przełoży się na rozwój każdego zespołu, a także na poziom wspólnych działań terenowych.

Dziękujemy ratownikom Grupy Podhalańskiej GOPR za zaproszenie, możliwość treningu i gościnę.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski