Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Wietrzne dni w naszym regionie.

OSP Kęty
poniedziałek, 28 grudzień 2020 19:34
Wietrzne dni w naszym regionie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego regionu ostrzeżenie przed silnymi podmuchami wiatru obowiązujące do końca jutrzejszego dnia.

W wyniku silnych podmuchów wiatru nasza jednostka została zaalarmowana do zdarzenia na ulicę Klasztorną w Kętach, w celu usunięcia wiatrołomów. Na miejscu zdarzenia zastano powalone drzewo, które spadło na zaparkowany samochód osobowy oraz naruszoną instalację sieci energetycznej. Nasze działania polegały na usunięciu wiatrołomu oraz zabezpieczeniu zerwanych linii energetycznych. Na czas prowadzonych działań ulica Klasztorna była nieprzejezdna.

Mieszkańcy, aby uniknąć szkód spowodowanych silnym wiatrem, zalecamy zabezpieczyć swój dobytek w gospodarstwach domowych, usunąć przedmioty z balkonów i parapetów oraz ograniczyć parkowanie w pobliżu drzew.

SiS:

  • OSP Kęty
  • Patrol policji
  • Pogotowie energetyczne

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski