Witold Nocoń

piątek, 01 Wrzesień 2017 15:34
Witold Nocoń

Współautor konferencji, człowiek o otwartym sercu i szerokim spojrzeniu na ratownictwo.

Witold Nocoń – instruktor CFBT.PL, doktor habilitowany, adiunkt w Instytucie Automatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, członek grupy instruktorów PCPM podczas szkolenia strażaków z Etiopii, a także zastępca naczelnika w OSP Przyszowice.
Jest autorem i współautorem kilkunastu artykułów w czasopismach i na konferencjach poruszających tematykę samoratowania, asekuracji ratowników pracujących w strefie zagrożonej oraz ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych. Jest także współautorem książki „Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych”, która stanowi podstawową literaturę polską w temacie RITu.