Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

WRS Małopolska 2019

OSP Kęty
poniedziałek, 16 wrzesień 2019 19:31
WRS Małopolska 2019

W 13-14 września 2019 r. organizowaliśmy Warsztaty Ratownictwa Specjalistycznego MAŁOPOLSKA 2019, których głównym celem było podsumowanie wspólnych szkoleń z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Goszcza i Myślenicką Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą, realizowanych w 2019 r. Wspólne szkolenia miały na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy grupami na terenie naszego województwa, które docelowo prowadzi do wypracowania zautomatyzowanych mechanizmów przekazywania informacji z działań poszukiwawczo-ratowniczych, w terenie otwartym, pomiędzy organizacjami.

Dwudniowe warsztaty były ukierunkowane na wdrożenie pozyskanej wiedzy z zakresu teorii poszukiwań. Pracowaliśmy nad podziałem obowiązków w zarządzaniu zasobami, budową sztabu i przepływem informacji na linii: dowódca – ratownik, dowódca – jednostka współdziałająca, dowódca – rodzina, dowódca – osoby postronne.

Dziś śmiało możemy stwierdzić, że mówimy “wspólnym językiem” podczas działań. Warto podkreślić, iż każda z grup jest nadal zainteresowana rozszerzeniem współpracy, w zakresie szkoleń i ćwiczeń, co mamy nadzieję przełoży się znacząco na obiekt naszych zainteresowań – poszukiwanego (człowieka w lesie).

Warsztaty były również doskonałą okazją do prezentacji i pierwszego chrztu bojowego naszego nowego samochodu przeznaczonego do przewozu psów, elektroniki, systemu łączności oraz budowy mobilnego centrum dowodzenia.

Dziękujemy za udział i zaangażowanie wszystkim ratownikom biorącym udział w warsztatach!

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski