Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Wsparcie dla GPR OSP z Małopolski.

OSP Kęty
środa, 22 Maj 2019 16:58
Wsparcie dla GPR OSP z Małopolski.

21 maja 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego nasza Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza wraz z OSP Nowy Sącz i OSP Goszcza otrzymała środki finansowe, które pozwolą doposażyć i utrzymać gotowość bojową.

Środki w kwocie po 40 tys. zł dla każdej z gmin przekazał beneficjentom wicemarszałek Łukasz Smółka.
120 tys. zł to środki, które otrzymają w sumie trzy małopolskie grupy poszukiwawczo-ratownicze. To konkretne wsparcie pozwoli doposażyć, utrzymać, a przede wszystkim ułatwi wykonywanie codziennych zadań ratownikom. Nasze spotkanie jest doskonałą okazją, by wyrazić wdzięczność za tę niezwykle trudną i odpowiedzialną pracę dla wszystkich ratowników z Małopolski– mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Urząd Gminy Kęty, za pośrednictwem, którego dofinansowanie trafi do naszej jednostki, reprezentował Mateusz Hałat – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, który podkreśla: Każda złotówka przeznaczona na wspieranie jednostek Ochotniczych Straż Pożarnych jest dobrze wydaną złotówką.

Jan Wołoszyn – Dowódca GPR OSP Kęty zaznaczył: Każdy ratownik musi się szkolić. Każdy musi podnosić swoje kwalifikacje. Między innymi  na ten cel będziemy wydatkować otrzymane wsparcie.

Dziękujemy za okazane wsparcie bieżącej działalności, które pozwoli spokojnie planować rozwój i szkolenie psów ratowniczych oraz znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ratowników.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski