#wspólnapasja 2018

poniedziałek, 16 Lipiec 2018 10:04
#wspólnapasja 2018

Rok 2018 ponownie zaowocował współpracą między strażakami i harcerzami oraz pracą nad projektem „Wspólna pasja…” zapoczątkowanym w poprzednim roku. 14-osobowa kadra obozowa pod czujnym okiem Komendy Hufca Kęty i Zarządu naszej jednostki już w lutym zaczęła intensywną pracę nad tym wydarzeniem. Liczne spotkania, konspekty na zajęcia, pomysły.

85 uczestników, 2 tygodnie bycia non stop, podczas których wgłębialiśmy się w tematykę „Mundurowego świata”, rozwijając naszą „wspólną pasję…”. Gry terenowe, pląsowiska, wspólne posiłki, wycieczki i inne zajęcia były czymś, co z każdym dniem nasilało więzi i sprawiało, że różnica między naszymi organizacjami się zacierała.

Teraz, będąc już po obozie, mamy nadzieję, że powstała obozowa „rodzina” będzie wnosić radość, pasję i wzajemną pomoc do  naszego lokalnego społeczeństwa. Pragniemy bowiem wcielić w życie słowa polskiego harcmistrza, którego postać niejednokrotnie towarzyszyła nam na zajęciach i obrzędowych kominkach, dh Aleksandra Kamińskiego:

Jeśli mam swe życzenie przekazać młodym dnia dzisiejszego to nade wszystko życzę, aby coraz silniej odczuwali smak dawania, a coraz słabiej smak brania. Dawanie bliskim i dalekim, znanym i nieznanym, żyjącym i tym, którzy żyć będą kiedyś. W dawaniu bowiem rośnie prawdziwa radość życia.

Mimo że obóz dobiegł końca, współpracy nie kończymy. Już 28.07.2018r. o godz. 12:00 na terenie naszej remizy zapraszamy na poobozowe ognisko!

Dziękujemy Wam drodzy Mieszkańcy i Sympatycy naszego stowarzyszenia, to Wy wsparliście wyjazd naszych podopiecznych podczas ulicznej zbiórki, o efektach, której informaliśmy w artykule z Dnia Otwartego.

Pełna galeria zdjęć dostępna pod naszym adresem FOTOGALERII

Kilka wybranych zdjęć poniżej.