Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Wspólne ćwiczenia na poligonie.

OSP Kęty
wtorek, 10 lipiec 2018 12:48
Wspólne ćwiczenia na poligonie.

8 lipca 2018 r., zorganizowaliśmy na naszym poligonie ratowniczym ćwiczenia zespołów ratowniczych. Głównym tematem była lokalizacja i oznaczanie pozoranta dostępnego i niedostępnego w trudnych warunkach i na zróżnicowanym podłożu, ale równocześnie integracja zespołów ratowniczych z różnych grup.

W trakcie kilkugodzinnego treningu kilkanaście zespołów doskonaliło swoje umiejętności i socjalizowało psy z warunkami panującymi na poligonie. Każde ćwiczenie staraliśmy się dostosować do stopnia zaawansowania zespołu, a przede wszystkim psa. Pogoda dopisała, humory także, a kiełbasa z grilla w dobrym towarzystwie smakuje rewelacyjnie.

W ćwiczeniach wzięli udział ratownicy z GPR OSP Goszcza, Sekcji Poszukiwań Osób Zaginionych w Wyrobiskach Podziemnych Jastrzębie Zdrój, Ladislav Pozdníček i Kristina Cibochová z Czech, Jagna Jerzyk z GP GOPR i FWRGP oraz nasi ratownicy i stażyści.

Dziękujemy z obecność przewodnikom i pozorantom i do zobaczenia na kolejnych wspólnych ćwiczeniach.

Ratownictwo z pasją łączy…

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski