Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Wtorkowe ćwiczenia i egzaminy wewnętrzne.

OSP Kęty
środa, 15 Lipiec 2020 14:30
Wtorkowe ćwiczenia i egzaminy wewnętrzne.

14 lipca 2020 r., podczas cyklicznych wtorkowych ćwiczeń, odbył się egzamin z zakresu wykorzystania odbiorników GPS w działaniach poszukiwawczych, wiedzy z zakresu kynologii oraz historii naszego stowarzyszenia.

W trakcie stażu kandydat na członka GPR powinien poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia wyszczególnione w załączniku nr 2 do regulaminu JOT, tj. „Plan szkolenia – zagadnienia dla stażystów” oraz szczegółowo w następujących dziedzinach:

kynologia ratownicza (znajomość Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie zwierząt wykorzystywanych w akcjach ratowniczych; rasy psów wg rozporządzenia wykorzystywane do pracy poszukiwawczej; różnica w pracy psa ratowniczego i psa tropiącego; nagradzanie psa ratowniczego),
ratownictwo wysokościowe (znajomość podstawowych węzłów: kluczka, ósemka, motyl, zajęcze uszy, skrajny tatrzański prawidłowo zabezpieczony, ratowniczy; przyrządy do zjazdu posiadane przez GPR, ich obsługa i blokowanie),
ratownictwo medyczne (BLS, RKO teoria dorośli i dzieci, RKO praktyka dorośli, AED, pozycja bezpieczna, szybkie badanie urazowe, zabezpieczenie ratownika, praktyczne zastosowanie deski ortopedycznej),
nawigacja i topografia (obsługa urządzeń GPS: st62, st64, Alpha, Montana); topografia i nawigacja w terenie otwartym; jedna dowolna wybrana technika poszukiwań terenowych + STP),

Pozytywnym wynikiem egzamin z nawigacji i topografii zaliczyli: dh Debora, dh Ala, dh Kasia, dh Asia i dh Mariusz,  który również przystąpił do egzaminu z kynologii – gratulujemy!

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski