Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Wypadek na Słowackiego

OSP Kęty
czwartek, 08 styczeń 2015 12:23
Wypadek na Słowackiego

8 stycznia 2015 roku około godziny 10.20 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Świętokrzyskiej w Kętach. Na miejsce udały się 2 zastępy OSP Kęty.

Po dotarciu i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że w samochodzie osobowym Fiat Cinquecento znajduje się uwięziona jedna osoba. Samochód został zabezpieczony, a kobiecie udzielono pierwszej pomocy. Otwarcie zablokowanych drzwi pasażera wymagało wyważenia przy pomocy hydraulicznego rozpieracza ramieniowego. Kobieta została ewakuowana na desce ortopedycznej i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a ten przetransportował ją do szpitala powiatowego w Oświęcimiu. Była to jedyna osoba poszkodowana w wypadku.

Do zdarzenia doszło po tym jak kierująca Fiatem wymusiła pierwszeństwo, na prawidłowo jadącym ulicą Słowackiego, samochodzie ciężarowym Star.

W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Kęty, zastęp i samochód operacyjny PSP Oświęcim, 2 zastępy PSP Andrychów, karetka PRM oraz Policja.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski